Važiavimas grupėje

vaziavimas-grupejeGrupinis važiavimas vyksta sklandžiai tuomet, kai:

Tam tikra informacijos dalis yra pateikiama pagal Motorcycle Safety Foundation® informaciją, daugiau informacijos galite rasti aplankę šią organizaciją internete:  http://www.msf-usa.org


Grupinio važiavimo Vedlio atsakomybė

Važiavimo stiliai

Susitikimo prieš važiavimą temos

Grupinio važiavimo patarimai

Grupinio Važiavimo Įvertinimas

Grupinio važiavimo pabaigoje būtų naudinga paklausti važiavusiųjų trijų pagrindinių klausimų:

  1. Kas pavyko?
  2. Kas nepavyko?
  3. Ką reikėtų pakeisti sekantį kartą?

GRUPINIO VAŽIAVIMO PAGRINDAI

Zigzaginio išsidėstymo važiavimas

Tai pagrindinis važiavimo grupėje išsidėstymas (žr. paveikslą žemiau). Vienos eilės išsidėstymo važiavimas yra naudojamas tuomet, kai tai nurodo grupinės vedlys.

Vienos – sekundės taisyklė

Motociklas, esantis juostoje iš kairės ar dešinės turėtų būti bent jau vienos sekundės atstumu priešais jus.

Dviejų – sekundžių taisyklė

Išlaikykite tarp savęs ir važiuojančiojo tiesiai priešais jus bent jau dviejų sekundžių tarpą.

Keturių – sekundžių taisyklė

Keturias sekundes stebėkite jūsų artimiausią kelionės kelią, kad suteiktumėte sau daugiau laiko sureaguoti į pavojų.

Dvylikos sekundžių taisyklė

Taip pat stebėkite priekyje esantį jūsų numatytą kelionės kelią. Dvylikos sekundžių taisyklė yra taikoma vienam miesto kvartalui.

Kelio juostų keitimas arba jų kirtimas

4 – Juostų kelias

Kuomet jūsų grupė nori pralenkti lėčiau važiuojančias transporto priemones ar pakeisti kelio juostas 4 – juostų kelyje, tokiame kaip greitkelis ar magistralė, grupė turi atlikti lenkimo manevrą kaip grupė, t.y. kartu. Tuomet, kai tai yra saugu ir nėra pažeidžiamos kelių eismo taisyklės, grupės vedlys turi parodyti visai grupei ženklą, kad grupė turi atlikti juostos pakeitimą, kuomet jis/ji nusprendžia, jog visa grupė gali pakeisti juostą ir atlikti manevrą kaip viena grupė. Kiti motociklininkai tuomet vadovaujasi šiuo grupės Road Captain nurodymu ir ženklais parodo, jog yra pasiruošę pervažiuoti į kitą kelio juostą. Jūsų grupės vedlys turi išlaikyti pastovų greitį, kuris leis palikti pakankamai erdvės už jo važiuojantiems motociklininkams, kad būtų išlaikomas saugus atstumas.

Kadangi važiavimas grupėje nepakeičia Jūsų pirmumo teisės kelyje, būkite budrūs, nes mašinos, įvažiuojančios į važiuojamąją kelio dalį ir iš jos išvažiuojančios gali išardyti Jūsų grupės išsidėstymą jei Jūsų grupė keliauja tolimoje juostoje. Todėl gali būti geriau jei grupė važiuos viena linija tol, kol kiekvienas saugiai įvažiuos į važiuojamąją kelio dalį.

Esant dideliam eismo srautui, atsispirkite norui išsidėstymą padaryti kuo glaudesnį. Palikite savo erdvės „pagalvę“.

PASTABA: įvažiuodami arba išvažiuodami iš 4 juostų kelio, tokio kaip greitkelis ar magistralė, visuomet laikykitės vienos linijos išsidėstymo. Tai padidina erdvės „pagalvę“ ir suteikia daugiau laiko reaguoti į netikėtas situacijas. Suformuokite zigzaginį išsidėstymą tik tuomet, kai saugiai pervažiuosite į važiuojamąją kelio dalį.

2 – Juostų kelias

Paprastai grupei būna gana sudėtinga aplenkti lėtai judančią mašiną.

Jei grupės vedlys nusprendžia pralenkti mašiną, kiekvienas važiuojantysis turi nuspręsti pats ar saugu yra sekti paskui grupės vedlį.

Darykite lenkimo manevrą taip, lyg Jūs važiuotumėte vienas.

SVARBU: pralenkus transporto priemonę, pavažiuokite į priekį ir palikite erdvės kitiems motociklininkams, kurie važiavo už Jūsų.

Orų prognozė »

© 2016 H.O.G. Vilnius Chapter Lithuania. Sprendimas Į viršų