PRADĖJOME SKAIČIUOTI … 100, 99, 98 …

IRON BUTT ASOCIACIJA (Geležinių subinių asociacija) vienija 60.000+ viso pasaulio šalių motociklininkus, kurie “serga” ilgų distancijų iššūkiais.

Lietuva nors ir ne dideliu procentu, bet vis tik gali didžiuotis turinti per 50 vyrų “geležinėmis subinėmis”, kurie šiai dienai iš IBA yra gavę 69 sertifikatus už nuvažiuotas mylias/kilometrus, pagal IBA reikalavimus.

H.O.G. Vilnius Chapter Lithuania klube mes taip pat turime tokių, kuriems lengvai į užpakalį neįspirsi, nes gali nusilaužti pėdos pirštus 🙂 . Keturi mūsų klubiečiai: Aivaras Bartašius, Aleksandras Podskokovas, Audrius Skučas, Vidmantas Poškaitis yra įveikę 1000 mylių per mažiau nei 24 valandas – sertifikuoti Baltic Challenge Saddle Sore 1000/24 sertifikatais; Dainius Suckelis tuo pačiu 1000m/24val. sertifikatu ir įveikęs 1500 mylių per mažiau nei 30 valandų, už tai iš IBA gavęs Scandinavian Bun Burner Silver sertifikatą. Kodėl jie tai daro? Galima dar kartą pakartoti ne kartą girdėtus ir sakytus žodžius – “kietašiknį supras tik kitas kietašiknis”…. Nereikia ieškoti atsakymų – jie slypi kiekvieno mūsų viduje! Mes tai darome be jokio paaiškinimo ir norime tai daryti toliau.

Pats populiariausias IB yra 1000m/24h. Jį įveikus ir asociacijai pripažinus važiavimą, kandidatas tampa IBA nariu ir gauna pirmąjį savo sertifikatą. Lietuvoje mes taip pat turime daugiausia tokiais sertifikatais sertifikuotus baikerius, bet yra ir šiek tiek įspūdingesnių “skaičių”. Jeigu būtų sureitinguoti pagal vietas, tai IBA nariai iš Lietuvos išsirikiuotų sekančiai:

To nenuneigsi ir neištrinsi, tai yra ir lieka istorija.

O netolimoji ateitis byloja visai ką kitą… Kiekvienas iš mūsų esame ne kartą pagalvoję apie savo galimybes vairuojant savo mylimą HD motociklą. Kiek aš “nepametęs” galvos, su minimaliomis pertraukomis galėčiau įveikti kilometrų/mylių? Juk nepameluosim sakydami, kad kažkada 300-400 km per dieną kiekvienam iš mūsų buvo labai DAUG, bet su patirtimi mes suvokiame ir mūsų organizmas “diktuoja” visai kitas galimybes, todėl, kai reikia, per dieną gali nuvažiuoti ir 700-800 km, o atvykęs į vietą dar kuris laikas “dalyvauti”, o ne griūti miegoti 🙂 . Taip pat puikiai suprantame visus, kurie su kiekvienu Iron Butt’u įgauna ne tik patirties, bet ir susižadina “apetitą” naujiems iššūkiams. Ne išimtis ir šis kartas, kai “užsivedusių” ir “užsidegusių” klubiečių širdyse pradžioje gimė idėja, o tik vėliau viskas išsirutuliojo į rimtą, netolimos ateities “raidą” – “Nepriklausomybės iššūkis LT-100” – Iron Butt SaddleSore 3000miles/72h aplink Baltijos jūrą. Puikiai prisimename, kaip vienas iš “organizacinio komiteto” narių, Audrius Skučas jį pristatė per H.O.G. metinį susirinkimą. Vėliau sekė keletas “komiteto” susitikimų, detalių išgryninimas ir pristatymas jau tik rimčiau susidomėjusiems. Rezultatas toks – Nepriklausomybės iššūkį LT-100 priėmusių ir užsiregistravusių yra 11-a klubiečių. Tai: Adomas Grigaitis, Algirdas Razma, Aleksandras Podskokovas, Andrius Barštys, Andrius Dabriega, Audrius Skučas, Dainius Suckelis, Gediminas Norkus, Rolandas Tursa, Vidmantas Poškaitis ir Žilvinas Čipkus. Be šių klubiečių planuojančių įveikti 3000 mylias per 72 val., bus ir tokių, kurie pasirinko kiek trumpesnį, bet tikrai ne kiekvienam įveikiamą ir ne mažiau vertingą važiavimą – “Nepriklausomybės iššūkis LT-100” Iron Butt Saddle Sore 1000 miles/24h arba Bun Burner 1500 miles/36h. Jo dalyviai yra mūsų klubo nariai: Marius Anusas, Martynas Mackevičius, Linda Širšinaitienė ir Saulius Širšinaitis.

Mes galvojome, kad būdami H.O.G. Vilnius Chapter Lithuania klubo nariais ir vairuodami motociklus taip pat norime bei galime prisidėti prie Jubiliejaus paminėjimo – savo žygiu (rekordu) Harley – Davidson motociklais per 3 paras važiuodami be sustojimo (neiskaitant kuro užsipilimų) aplink Baltijos jūrą iveikti 5000 kilometrų. Šios kelionės tikslas – apvažiuoti motociklais Baltijos jūrą per 72 val ir prisidėti prie Lietuvos Nerpiklausomybės 100-čio garsinimo bei paminėjimo renginių.

Vasario 16 aktas buvo pasirašytas drąsių, iššūkio nepabūgusių ir rizikuoti nepabijojusių grupės žmonių. Todėl ir mes, įveikę 5000 km per 72 val motociklais, kukliai prisidėtumėme prie Lietuvos Nepriklausomybės Jubiliejaus paminėjimo. O šį nedidelį, bet visgi rekordą, skirtume šiai datai paminėti.

Mūsų žiniomis, pagal IBA taisykles (griežtai reglamentuojančias tokius ilgų distancijų važiavimus) iki šiol dar niekas Lietuvoje nėra įveikęs tokio iššūkio. Mes norime būti PIRMIEJI!

Birželio 15 dieną startuosime Vilniuje. Važiuosime 72 val. per Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Švedija, Suomiją, Estiją, Latviją ir sugrįšime i Vilnių birželio 18 dieną.

Šis važiavimas vyks nuosavais Harley- Davidson motociklais, vadovaujantis IBA taisyklėmis, pagal iš anksto paruoštą kelionės maršrutą, važiuojant dieną naktį bet kokiu oru. Numatytas 31sustojimas kuro papildymui. Vairuosime apie 60 valandų ir tik apie 12 valandų užtruksime pildamiesi kurą bei plaukdami keltu Helsinkis-Talinas.

Kviečiame visus prisjungti prie mūsų FB paskyros. Būdamas drauge su mumis ir palaikydamas mus, TU sužinosi ne tik apie Iron Butt asociaciją, bet ir kellionės dalyvius, jų pasiruošimą šiam iššūkiui ir turėsi puikią galimybę sužinoti apie viską “gyvai”. Viskas apie tai – šioje FB paskyroje.

Dainius Suckelis, Audrius Skučas

Parašykite komentarą

Orų prognozė »

© 2016 H.O.G. Vilnius Chapter Lithuania. Sprendimas Į viršų