SVEIKINIMAI ATKURTOS LIETUVOS ŠIMTMEČIO PROGA!

JUBILIEJŲ METAI

 

Lietuva – žalias lygumų kraštas šiaurės Europoje ant Baltijos jūros kranto, viena iš trijų Baltijos šalių, išsaugojusi daug natūralios gamtos kraštovaizdžių, girių, ežerų ir upių bei turinti ypatingą pajūrį – ne tik gražius smėlėtus paplūdimius, bet ir Kuršių Neriją – smėlio juostą, atskiriančią Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Beje – visus kviečiame atvykti į tradicinį HOG Vilnius Chapter Lithuania renginį – Poker Run, kuris ir vyks šiame nuostabiame krašte, liepos 27-28 dienomis.

Nors raštuose minima jau nuo 1009 m., Lietuva – dar jauna valstybė, mininti valstybės atkūrimo šimtmetį nuo 1918 m. Šalis, 50 metų įtakota trukusios sovietų priespaudos, šiuo metu sėkmingai įsiliejusi į Europos Sąjungos ekonominę ir kultūrinę erdvę.

Šie metai, kaip niekada gausūs gražių sukakčių: HD 115 metų, HOG – 35 metai, na ir bene svarbiausia mums – 10 metų, kaip Lietuvoje įsteigtas HOG skyrius. Kaip ir paminint kiekvieną sukaktį ar datą, norisi atsigręžti ir prisiminti, pasidžiaugti, tai kas buvo gražiausia ir geriausia.

Tuo metu, 1983-aisiais, kai pasaulį išvydo pirmoji Microsoft Word (kuriomis rašomos šios eilutės), o JAV muzikos topuose karaliavo Maiklas Džeksonas su „Beat it“ ir „Billie Jean“, pasaulį toliau prikaustę laikė Žvaigždžių karų VI-oji dalis – „Džedajaus sugrįžimas“ ir buvo sukurta motociklininkų bendruomenė HOG – Lietuvoje, deja, buvo gūdus sovietmetis. Tačiau jau tais laikais geležinės uždangos neatlaikė vakarų pasaulio laisvės idėjų, kūrėsi muzikos grupė – Foje (literal meaning: “foyer“), kurios muzika vėliau buvo vienas iš išsilaisvinimo simbolių. Motociklų pasaulyje – pasigirti nelabai turime kuo, sovietiniai motociklai burzgė tarybinės šalies gatvėmis ir net iš tolo nepriminė motociklizmo kultūros. Ir jausmas ir patys motociklai buvo labiau priemonė tepaluotam laisvalaikiui – perrinkti variklį, kad galėtum įveikti dar šimtą ar kelis šimtus kilometrų. Tačiau vartant istorijos archyvus randame, kad būta ir kitaip.

Dar šio šimtmečio pradžioje, nesunku paskaičiuoti, kad, kai HD jau išleido atpažįstamiausią dviejų cilidrų variklį – Lietuva tik kūrė valstybę – įteisino laisvę, jausmą, kurį labai nesunku asocijuoti su motociklizmu – nepriklausomumu, polėkiu, saviverte, aistra. Motociklizmo prasme taip pat galime didžiuotis, jog tarpukaryje Lietuvoje buvo daugiausia būtent – HD markės motociklų – net 77 iš 234 tuo metu registruotų.

Vėliau sekė aneksijos laikai ir visi turimi Lietuvoje HD motociklai ramiai sunyko po šieno kupetomis ar tvarteliuose su naminiais gyvuliais.

Atkūrus nepriklausomybę – pirmiausia į gatves išriedėjo dvasia laisvi, tačiau tarybine technika ratuoti baikeriai. Prasidėjo naujas motociklizmo etapas Lietuvoje, kuris pamažu peraugo į vienodą kaip ir visame pasaulyje motociklininkų judėjimą – kūrėsi klubai, organizuojami vietiniai ir tarptautiniai renginiai, daug entuziastų keliauja tiek Europoje, tiek ir už Atlanto.

Ir tuomet Harley-Davidson motociklinkų entuziastų grupelė, palaukę gražesnės datos – 2008-ųjų, kai HD buvo 105, tarptautinei HOG bendruomenei – 25 metai, nutarė Lietuvoje įsteigti HOG skyrių – Vilnius Chapter Lithuania.

Klubas – užgrūdinti, kaip plienas – ekonomines krizės akivaizdoje, net ir keletui metų praradę dilerio palaikymą, tačiau, kaip ir Lietuva – stiprūs dvasia, susitelkę – išlikome, augome, tobulėjome. Klubas aktyviai veikdamas jau įgavo ritmą ir išsigrynino veiklą. Pagrindinė – važiuoti ir bendrauti, tačiau vien tuo neapsiribojame. Žiemos sezonu turime gražias tradicijas susirinkti, pasidalinti kelionių įspūdžiais, aptarti planus. Išaušus pavasariui – mažiau kalbame, daugiau važiuojame. Kaip sakoma – žmogų ar draugą geriausiai pažinsi keliaudamas, kartu išgyvendamas įspūdžius. Džiaugiamės, kad dalyvių aktyvumas nemažas, tad išvykę į kitų šalių renginius neliekame nematomi – vidutiniškai keliaujame 15-20 motociklų, stengiamės išsiskirti linksma atributika, o tai jau graži grupė.

Šiandien Vilnius Chapter Lithuania yra daugiausia narių (70) turinti registruota motociklininkų organizacija Lietuvoje. Džiaugiamės ir didžiuojamės, jog Lietuvai švenčiant šimtmetį, mes solidžiai įžengiame į antrą dešimtį, bei prisidedame prie tarptautinio HOG klubo bei mėgstamiausio motociklo prekės ženklo – Harley-Davidson klestėjimo.

Metai su tiek gražių sukakčių dar kartosis, tačiau šiemet, 2018-aisiais mūsų klubo tikslas – HD jubiliejaus garbei – nuvažiuoti ne mažiau 115 tūkstančių kilometrų (kartu sudėjus), atkakliausi vairuotojai sieks asmeninio tikslo – ne mažiau 35 tūkstančių per sezoną – HOG klubo sukakties garbei, o visi nuvažiavę bent 10 tūkstančių kilometrų – klubo garbei bus pagerbti klubo dešimtmečio atminimo dovanomis.

Saugaus ir kelio ir iki susitikimo Prahoje!

 

Darius Marcinkus
Rašinio autorius

 

Parašykite komentarą

Orų prognozė »

© 2016 H.O.G. Vilnius Chapter Lithuania. Sprendimas Į viršų