IŠ BĖDOS PER KARŠTĮ IR ŠALTĮ Į “PRAGUE HARLEY DAYS”

Rytas. Atsikeliam. Dauguma nesuskambėjus žadintuvui. Gi ne darbas laukia. Laukia įdomus važiavimas įdomioje kompanijoje Prahos link. Sutartoje vietoje, “Cirkle K” degalinėje, renkames 8:30 val. Per rytinius kamščius prasibrovę, nemenkais decibelais parkuojam motociklus. Kelionės dalyviai Dainius, Loreta, Otonas, Andrius ir Aivaras nestokodami nuotaikos dalinasi pasiruošimo įspūdžiais ir lyg “vaikai, laukiantys ekskursijos Ikarus autobusu” trypia aplink plieninius žirgus. Espresso kavytės, cigaretės/cigarilės ir jau maunam šalmus. Uoj nemaunam!.. Netikėtai pasirodo dar vienas HOG Vilnius Chapter narys Žilvinas. Pora sekundžių visi turbūt susimąstėm “negi ir jis pakeliui?…” Bet ne. Žilva atvažiavo mūsų išlydėti. Pagarba, fotografija ir mes jau lenkiam rankeną, pasileidžiam spėriai Lazdijų link. Kilometras po kilometro, daina keičia dainą ir jaučiam kaip vis tolstam nuo darbinių rūpesčių. Oras pavydėtinas, plieskia saulė, laipsnis po laipsnio, termometras rodo 20 laipsnių ir jie vis kyla.

Lazdijai. Pildomės bakus, kavytė, bandelė, pokalbis kaip “jau prasibudinom” ir pradedam jausti atostogas. Pasileidžiam į Augustavą. Pasiekę miestą stojam. Vėl trumpi pokalbiai, kartus dūmas ir atokvėpis. Sekanti stotelė Lomža. Miestas kamščiuojasi ir mes nusprendžiame, Otono raginami, papietauti. Veržiamės į užkandinę papūtę krūtines ir pasitikėjimo kupini. Vyriausius, Otoną ir Dainių, užleidžiam į eilės priekį. Vyrai užsisako koldūnų, bet gauna cepelinų. Jaunesni sužaidžia protingiau, užsisako “pierogi” ir gauna koldūnų! Sočiai pasistiprinus, tvarkinga “eile” priešpriešiniu eismu, braunamės pro miesto kamščius.

Autostrados. Patenkam į remontuojamas autostradas ir turim du iš eilės “paradus”, kurių metu važiuojam 30-40 km/h. Snukiai suraukti, prakaituojam, drėgstam, kitaip tariant mėgaujamės virš 30 laipsnių karščiu. Vakarėjant vėsta, pagaunam gerą greitį ir kiek temstelėjus pasiekiame viešbutį Sokolinikuose, kažkur tarp Lodzės ir Vroclovo.

Viešbutis. Greitai numetam daiktus, leidžiame sau tik nusimesti “sunkiuosius rūbus” slenkam valgyti ir išgerti alaus, vistik nuvažiuoti 761 km (Aivaro odometras). Besėdint įsismarkuojam ir leidžiam sau po… ketvirtą bokalą. To pasekoje, pradedam planuoti Prahos reikalus ir vieningai linksim galvom, kad rytoj yra tas vakaras kada galima “prismeigti”, nes kitą dieną niekur nereikės važiuoti. Neprasprūsta kolektyvui pro ausis ir tokios frazės kaip “reiktų paieškoti Prahoj vietinių pliauskų”. Kas tai yra – interpretuokit patys. “Pagavę kablį” apie vidurnaktį, nenorom judam į kambarius.

Rytas. Rytas toks, kad nė vieno HOG’o veide nesimato šypsenos. Baikai šlapi, asfaltas šlapias, o dangaus nuotaika tokia, kaip žmonos, kuri laukia grįžtančio vyro po 4-5 dienų festivalio. Lyg ir prie durų šypsosi, bet užėjus vidun, gauni nemenkai per veidą iš mazgotės. Taip ir atsitinka! Tik pradedam ruoštis išvažiuoti ir pasipila lietus. Pila nemenkai, kad stojam pradžioje kas ±50 km. Važiavimas sudėtingas, šaltas ir slidus. Įpusėjus kelią iki Prahos, didžios patirties žmogus, Otonas, paima kolektyvui Becherovkos “bonkela”. Godžiai sutrupinam visi po kelis guršnius ant šilumos. Dar po lėkštę sriubos ir vėl neriam į “vandens pramogas”. Sukandę dantis pasiekiam Prahą. Pagaliau! Visgi per baisų (arba per laaabai baisų) lietų nuvažiuota 441 km. Beje, šitame baisiame lietuje “nuskendo” Dainiaus telefonas, kas įtakojo tikras fotografo atostogas be fotografavimo, be skambučių, sms’ų 🙂

Praha. Skubiai metamės į kambarius, visi dar norim pamatyti vakarinę renginio programos dalį. Palendam po dušu ir vėl draugiškai susibūriam prie viešbučio baro staliuko vakarienei. Dainius pačiupinėja Aivaro rankovę ir nustebęs paklausia “o ką tu taip ir būsi su vienu džemperiuku?” Aivaras atšauna, kad “iš bėdos renginyje nusipirksiu HD džemperį”. Kolegoms sukelia tai juoką, kad “iš bėdos HD džemperį!” Iš Maximos džemperį galima pirkti “iš bėdos”, paiškina jie Aivarui. Šita frazė labai linksmai mus lydėjo visą kelionę, nes viską ką darėm – darėm “iš bėdos” (straipsnio pavadinimą taip pat) 🙂

Taigi, vakarienė! Antiena, becherovka, alus ir mes jau pasiruošę Harley Days vakarinei programai. Kad ir kiek mylim Harley-Davidson, renginys pasirodo per ramus, per tylus. Aivarui iškyla klausimas: “O kur ta pompastika? Kur tie kaskadininkai? Kur tie dūmai? Padangų kvapas? Kur tie pliki papai, stringai, fejerverkai iš spenelių?! Gi mes baikeriai, ne močiutės balandėlių valgyt atvažiavom!..” Kolegos nuramina, kad “ryt, šeštadienį, bus pagrindinė programa. Šį vakarą yra intro ir mėgaukis džeku!” Ir priduria, kad jubiliejinis, 115 metų, renginys bus stiprus ir ten įspūdžių bus su kaupu. Na, tai ką mes ir padarom, mėgaujamės džeku. Sutinkam kitus HOG Vilnius Chapter narius Vidmantą, Aleksandrą ir Svetlaną. Vakaras įsisiautėja ir atsipalaidavę grįžtam į viešbučius.

Rytas. Andrius galais negalais priskambina Aivarui, išverčia iš lovos. Paradas 10 valandą ryto ir jį du Chapterio nariai pravažiuoja. Paradas organizuotas įdomiai, su dviem sustojimais, viename iš jų dailių, jaunų merginų pasirodymas suprakaitavusiems baikeriams. Grįžtam į šventės vietą, numetam baikus ir važiuojam į Prahos centrą pietauti, ogi ir alaus išgerti. Pakeitę trejetą užeigų, grįžtame į šventės vietą. Ten kaskadininkų triukai, grilius, alus, fotografijos, pašnekesiai, naujų Harley-Davidson motociklų ekspozicija. Bet vakaro vinis, apie kurį “po blatu” pusia lūpų užsiminė Ross’as, buvo Karen Davidson, kuri baltu kaip sniegas markeriu (Dainius jį “atemė” iš kažkurių tais prekeivių) išraitė savo parašą ant mūsų liemenių. Visi buvome euforijoje prisilietę prie Davidsonų atžalos. Vakarą vainikuoja keletos grupių koncertas ir spiritinis gėrimas mūsų taurelėse ir kai kurių “piliečių” pučiami cigarų dūmai…

Rytas. Aivaras suka rankeną namų link… visų kitų “iš bėdos” laukia baikeriškas kelias į Faakerį. Bet apie tai kita istorijos dalis.

Aivaras

Parašykite komentarą

Orų prognozė »

© 2016 H.O.G. Vilnius Chapter Lithuania. Sprendimas Į viršų